https://noveregiony.fra1.digitaloceanspaces.com/Web_1920_24_e9fffe0c07.jpg
Aktuality

Rozhodujte s námi, kde budeme pomáhat, vyzývá občany nadační fond

28. 1. 2023

Nadační fond ŠKODA AUTO spustil projekt Tři otázky pro regiony, jehož prostřednictvím mají občané Rychnovska možnost podílet se na rozvoji svého okolí. Chtěli byste v regionu něco zlepšit? Máte nějaký zajímavý nápad, o který byste se chtěli podělit? Stačí poslat své odpovědi prostřednictvím jednoduchého online dotazníku dostupného na stránce www.nfsa-pruzkumnik.cz. Odpovídat lze anonymně až do konce února 2023.

„Během našeho čtyřletého působení jsme uspořádali již několik průzkumů veřejného mínění, v nichž jsme dosud obdrželi na 2300 cenných podnětů,“ říká Ladislav Kučera, ředitel Nadačního fondu ŠKODA AUTO.

„Díky iniciativě našich spoluobčanů se například loni uskutečnil první ročník festivalu Maker Faire v Rychnově nad Kněžnou, vzniklo nebo bylo rekonstruováno několik desítek hřišť na Mladoboleslavsku, veřejnosti se otevřel koupací biotop v Kosmonosech a občané Vrchlabí mohli využít pro dopravu po městě sdílená kola nextbike.“

Nadační fond ŠKODA AUTO působí v regionech, kde má automobilka své závody. Prostřednictvím grantových výzev nebo různých partnerství se soustředí zejména na podporu rozvoje občanské společnosti a veřejného prostoru, kultury, zdravotnictví a sociálních služeb. Na kontě má již přes 200 konkrétních projektů a studií a v podpoře regionů bude pokračovat i letos.

„Snažíme se naslouchat místním lidem a směřovat naši pomoc přesně tam, kde veřejnost vnímá výzvy nebo nedostatky. Projekty, které vzniknou přímo na přání místních nebo s jejich zapojením, nám dělají největší radost,“ doplňuje Ladislav Kučera.

Máte nápad
na zajímavý obsah?
napište nám!