https://noveregiony.fra1.digitaloceanspaces.com/image_d8f6426b29.jpeg
Aktuality

Mladá Boleslav je gamingová!

21. 1. 2020
NovéBoleslavsko

Již hodinu před oficiálním začátkem akce se na parkovišti před muzeem začal tvořit zástup nedočkavých herních nadšenců, který průběžně narůstal do nevídaných rozměrů. Nakonec akci celkově navštívilo přes 1 500 skvělých diváků, kteří se fotili se svými idoly, zazávodili si s Honzou Kopeckým a hlavně po celý den hlasitě fandili účastníkům finálových bojů ve hrách League of Legends, FIFA a NHL.

Akci rovněž navštívil a hlavní cenu ve hře League of Legends vítěznému týmu předal člen představenstva za oblast řízení lidských zdrojů a současně člen dozorčí rady Nadačního fondu ŠKODA AUTO Bohdan Wojnar, který ocenil zejména úroveň spolupráce a týmový duch pětičlenných týmů a celkovou elektrizující atmosféru zcela zaplněného sálu Laurin & Klement. Kromě těch přímo v muzeu sledovalo finálový zápas na streamu dalších až 3 tis. fanoušků.

Poháry vítězům a ceny nejlepším třem hráčům sportovních simulátorů FIFA a NHL předali rovněž ti nejpovolanější a to sportovní manažer BK a mistr světa z roku 2005 Radim Vrbata a kapitán FK Mladá Boleslav Marek Matějovský.

Napětí během jednotlivých finálových klání by se dalo v sále krájet, nicméně celá akce proběhla zejména v přátelské, až rodinné atmosféře a v duchu zásad fair play, kdy poražení finalisté hledali příčiny porážky zejména ve kvalitě svých soupeřů.

Cílem akce bylo ukázat, že se akce podobného významu a velikosti může úspěšně realizovat nejen v těch největších městech a taky propojit zdánlivě vzdálené témata jako je profesionální sport, gaming, vzdělávání, fair-play či svět handicapovaných na jedné akci a vytvořit tak event pro všechny věkové kategorie, což se bezezbytku povedlo.

 

Výherci turnajů:

League of Legends: 1.  Inaequalis, 2. follow desrimlol 

FIFA: 1. T9Laky, 2. Drmi, 3. Cpt. Kubajz 

NHL: 1. Kumbik, 2. Tejky, 3. Dzouvi 

 

Fotogalerie ZDE

Máte nápad
na zajímavý obsah?
napište nám!