https://noveregiony.fra1.digitaloceanspaces.com/image_8d14044397.jpeg
Aktuality

Bezpečnější cesty? I díky vám a vašim lajkům!

30. 6. 2020
NovéBoleslavsko

Kdo zná nejlépe nebezpečné úseky silnic? Přece ti, kteří v dané oblasti žijí a kteří po nich denně jezdí. Jsme rádi, že se našla celá řádka obyvatelů našeho regionu, řidičů i chodců, kteří společně s námi zlepšují dopravní situaci díky interaktivní mapě od Škodovky!

Právě mladoboleslavští nahlásili přes 600 konkrétních nebezpečných míst na silnicích a podpořili je více než 13 000 lajky. To je výsledek kampaně Nadačního fondu ŠKODA AUTO, který na opatření finančně přispívá. Na zlepšení dopravní situace byly dosud uvolněny 2 miliony korun, a na podzim bude tato částka ještě narůstat. 

Čtyři nové přechody v Mladé Boleslavi vyjdou na více než 3 miliony a Nadační fond ŠKODA AUTO počítá s pokrytím až 50 % nákladů. V jednání je také dalších deset tipů na vylepšení cyklostezek a křižovatek, instalaci rychlostních radarů nebo nových přechodů pro chodce. V Bělé pod Bezdězem již došlo k dohodě s městem a její obyvatelé se tak mohou těšit na nový přechod v Mladoboleslavské ulici, na který Nadační fond ŠKODA AUTO přispěje částkou 500 000 Kč. 

Znáte místo, kde se často bourá? Zatáčku, která vynáší? Nebo jiný, třeba jen nepřehledný úsek, kde je lepší sundat nohu z plynu? 

Označte takové místo na interaktivní mapě na webu Bezpečné cesty. Přispějete tak k plánovanému zlepšení dopravního značení, které může pomoci zachránit pomačkané plechy, nebo i život. 

Portál nabízí praktické informace o silniční bezpečnosti a věnuje se dopravní výchově dětí i dospělých. Řada nejdůležitějších pravidel je zpracována na konkrétních příkladech z praxe formou jednoduchých animací a videí. 

Máte nápad
na zajímavý obsah?
napište nám!